19-25 Nisan haftası burç yorumları – Haftalık burç yorumları

0 115

Astrolog Aslıhan Kozluca

19 Nisan Pazartesi iletişim ve algı şeklimizi etkileyen Merkür’ün Boğa burcuna geçişi ile hafta başlıyor. 4 Mayıs’a kadar burada ilerleyecek Merkür düşünce yapımızda istikrarı ve huzuru aramayı öne çıkaracak. Son iki haftadır daha cesur ve hareketli olan iletişim şeklimiz şimdi olaylara analiz ederek yaklaşan, tedbirli ve biraz da materyalist hale dönecek.

Pazartesi akşam saatlerinde Güneş Koç burcundan çıkıp Boğa burcuna geçiş yapacak. Şimdiden tüm Boğa burçlarına keyifli ve mutlu yaşlar diliyorum. Gökyüzü bu hafta ateş elementinin baskınlığından toprak elementinin hakimiyetine geçiyor. Üretkenlik, sabır, huzur ve güvenlik ihtiyacı öncelikli motivasyon olacak. Dikkat edilmesi gereken; inatçı bakış açısının etkisinde kalıp, farklı gelişen durumlara direnç göstermemek olacaktır.

21 Nisan Çarşamba önümüze gelen konulara önceki deneyimlerimizden aldığımız dersler doğrultusunda yaklaşırsak olumlu sonuçlar alabiliriz.

23 Nisan Cuma ise irademizi nasıl ortaya koyduğumuzu anlatan Mars, 11 Haziran’a kadar sürecek Yengeç burcu yolculuğuna başlayacak. Mars Yengeç burcundayken kendimizi daha çok korumaya alma eğiliminde oluruz. Tepkilerimizi net bir şekilde ortaya koymak yerine pasif agresif yaklaşımlar sergileyebiliriz.

23-24 Nisan’da sürpriz karşılaşmalar, beklenmedik haberler alabilir, değişik fikirler, bakış açıları geliştirebiliriz.

25 Nisan Pazar ise ilişkilerde gerçekçi olmayan, ayağı yere basmayan düşüncelerde inat etmemeye dikkat edilmeli. Hafta sonunu daha çok düşüncelerimize, kendimize odaklanarak geçirebiliriz. Çözümsüz görünen, sıkıştığımız konulara çare bulabilme fırsatımız var.

19 Nisan haftası yükselen burçlara göre alınacak etkiler ise şu şekilde;

YÜKSELEN KOÇ

Maddi konulara yoğunlaşılırken bu alanda karşılaşılan fırsatların değerlendirilebileceği bir hafta. Arkadaş çevresindeki fikir ayrılıklarında ısrarcı olmamaya dikkat edilmeli. Hafta sonu ebeveynlerle ve evle ilgili konulara daha çok vakit ayırmak istenebilir.

YÜKSELEN BOĞA

Kişisel konularda fikirlerin netleşip önemli kararların alınabileceği bir hafta. İş hayatı ile ilgili gerginliklere ani tepki vermemeye dikkat edilmeli. Kardeşlerle ya da yakın çevreyle olan ilişkilerde açık iletişimde kalmak olası huzursuzlukları engelleyecektir.

YÜKSELEN İKİZLER

Geriye atılmış düşüncelere, kayıp yaşanmış alanlara fazla odaklanılacak bir hafta. Hayata bakış şeklini değiştirmekte direnç varsa bu konularda zorlanma yaşanabilir. Maddi konularda da temkinli olmak adına fırsatların kaçmasına izin vermemek önemli.

YÜKSELEN YENGEÇ

Sosyalliğin artacağı, uzun vadeli hedeflerle ilgili fikirler geliştirilebilecek bir hafta. Risk almaya uzak olunduğundan harcamalarla ilgili yapılması gerekenler ihmal edilmemeli. Gerektiği zaman tepki vermemek de daha sonra krizlere sebep olabilir.

YÜKSELEN ASLAN

Mesleki konuların gündemde ağırlık kazandığı bir hafta. İş hayatında iş birlikçi tutum içinde olunmazsa gerginlikler yaşanabilir. Kendini anlatmaya, ortaya koymaya çok enerji bulunamayabilir.

YÜKSELEN BAŞAK

Yurt dışı bağlantılı işlerle, eğitimle ve ticari konularla ilgili gündemin ağırlıkta olduğu bir hafta. İş hayatının günlük akışında yeni yöntemlere ve fikirlere direnmemekte fayda var. Arkadaş çevresinde de daha az katılımcı ve içe dönük davranmak tercih edilebilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Harcamaların, maddi paylaşımların gündemde olduğu bir hafta. Aşk hayatında ya da çocuklarla ilgili konularda farklı düşünce tarzlarına geliştirilen direnç bazı sorunlara sebep olabilir. İş yaşamında sorun yaşamamak adına korumacı tepkiler vermemeye dikkat edilmeli.

YÜKSELEN AKREP

İkili ilişkilerin, ortak yapılan işlerin gündemde olduğu bir hafta. İlişkilerde, evle ya da aileyle ilgili fikir ayrılıklarına daha esnek bakmak gerginlikleri önleyebilir. Hukuki konularda ve uzaklarla ilgili durumlarda eyleme geçmekte zorlanılabilir.

YÜKSELEN YAY

Sağlığı ve günlük düzeni ilgilendiren konuların gündemde olduğu bir hafta. Karşılaşılan fikirlere ya da yakın çevreyle olan iletişime karşı esnek olmak olası gerginlikleri önleyebilir. Giderlerle ilgili de alınması gereken tedbirler konusunda çekimser kalınmamalı.

YÜKSELEN OĞLAK

Çocuklarla ilgili konuların, aşk hayatının gündemde olduğu bir hafta. Maddi konularda aşırıya kaçmamaya ve gerçekçi davranmaya çalışılmalı. İkili ilişkilerde korumacı davranışlara da dikkat edilmeli.

YÜKSELEN KOVA

Ailevi durumların ve eve yapılacak harcamaların gündemde olduğu bir hafta. Bu konularla ilgili kısıtlanmışlık hissedilebilir. Çalışma arkadaşlarıyla olan ilişkilerde verilmesi gereken tepkileri zamanında vermeye özen gösterilmeli.

YÜKSELEN BALIK

Yakın çevreyle ve kardeşlerle olan ilişkilerin, eğitim konularının gündemde olduğu bir hafta. Saklanmaya çalışılan bazı konular konuşulmak zorunda kalınabilir. Çocuklarla ilgili fazla korumacı davranmamaya dikkat edilmeli.

Hepimize verimli ve huzurlu bir hafta dileğimle sevgiler, Aslıhan Kozluca

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.