ABD bir kez daha şokta! Korkunç anların görüntüleri ortaya çıktı

0 54

29 Mart’ta meydana gelen olayın video kaydı ilk kez Chicago Belediye Başkanı Lori Lightfoot’un düzenlediği basın toplantısında yayınlandı.

Videoda, polisin karanlık bir sokakta “Hemen dur!” diyerek bir çocuğu kovaladığı, çocuğun durması üzerine “Ellerini göster. Onu yere bırak, yere bırak!” şeklinde bağırdığı ve çocuğun ellerini havaya kaldırırken tek el silah sesi ile yere yığıldığı görüldü.

Olayın Chicago’nun Little Village mahallesinde meydana geldiği ve vurulan kişinin 13 yaşındaki Adam Toledo olduğu belirtildi.

Savcılık, silah sesleri ihbarı üzerine polisin olay yerine gittiğini ve Toledo’nun elinde silah olduğu halde kaçmaya çalıştığını kaydetti.

Toledo ailesinin avukatı Adeena Weiss Ortiz ise videoda Adam Toledo’nun polisin “Dur ve ellerini havaya kaldır.” emirlerine uymaya çalışırken göğsünden vurulduğunun görüldüğünü savundu.

Toledo’yu vuran polisin 34 yaşındaki Eric E. Stillman olduğu ve olaydan sonra 30 günlük idari izne ayrıldığı kaydedildi.

Toledo’nun vurulma anı videosunun gösterilmesi sosyal medyada polis şiddetine yönelik büyük tepki çekerken Belediye Başkanı Lightfoot, olay nedeniyle vatandaşlara “sakinlik ve barış” çağrısında bulundu.

Kaynak: Hürriyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.