Amazon İngiltere’de bir kuaför salonu açıyor

0 41

Amazon yöneticileri yenilikçi teknolojilerini mağazalarda kullanmayı seviyor. Özel sistemlerle donatılmış akıllı mağazalarıyla bambaşka bir alışveriş deneyimi sunan Amazon şimdi de Londra’da açtığı kuaför salonu ile dikkat çekiyor. 

Amazon ‘en son teknoloji ürünlerini burada’ deneyecek 

Şirketin yapmak istediği şey aslında basit: Müşterileri bir değişikliğe karar vermeden önce onu farklı saç stilleri ve renkleriyle bilgilendirmek. Bu sayede ‘kuaför’ fiyaskolarından ya da istenmeyen saç kesimleri ya da boyalardan müşteriler korunmuş oluyor. 

Amazon Go’ya ek olarak geçen ay kuaför salonu hakkında bazı detaylar ortaya çıkmıştı. Şirket konu hakkında bir blog gönderisinde yeni ürünleri ve teknolojileri sergilediği yeni bir mağazanın açıldığını bunun da ‘akıllı kuaför’ konseptine dayandığının altını çiziyor. Deneysel olacağı belirtilen kuaför salonu, İngiltere’de Amazon Profesyonel Güzellik Mağazası’nın açılmasının ardından geldi. 

Burada kullanıcılara AR saç kesimlerinin sunulmasına ek olarak müşterilerin ilgilendikleri ürünü dijital ekranlarda basitçe görmesini deneyimlemesini de sağlıyor. Müşteriler istedikleri ürünleri görebilecek ve test edebilecek. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.