Apple Watch’a kan şekeri ölçme özelliği geliyor!

0 84

Teknoloji şirketleri akıllı saatleri bünyesine katmaya devam ediyor. Akıllı telefonları ve kulaklıklarıyla uyumlu akıllı saatler geliştiren şirketler kullanıcıları kendi ekosisteminde tutmak istiyor. Apple da kendi kullanıcıları için geliştirdiği akıllı saatini geliştirmeye devam ediyor. 

Akıllı saatler artık yalnızca aktivitenizi veya hareketinizi izlemekle kalmıyor pek çok faydalı özelliğe bünyesinde barındırıyor. Uykunuzun kalitesini, kalp atış hızınızı ölçebilir ve en azından bazı durumlarda kandaki oksijen seviyelerini bile kullanıcıya ulaştırabilir.

APPLE’IN 2022 YILINDA ÇIKARACAĞI AKILLI SAATTE BU ÖZELLİK BULUNABİLİR

Öte yandan akıllı saatlerin yapamadığı bazı özellikler de bulunuyor. Onlar arasında yer alan kan şekeri izleme, 2022 yılında tanıtılması beklenen Apple Watch için gelecek deniyor. Apple’ın bu özelliği bünyesine ekleyeceğini gösteren bazı işaretler bulunuyor. Öncelikle bu özelliğin akıllı saate eklenmesi için özel bir kalibrasyon sistemine ihtiyaç var. Çünkü kan şekeri ölçmek için genellikle ‘kan alınıyor’ ve kan alınmadan bu ölçümün yapılması bir devrim olabilir.

Yeni ortaya çıkan bazı belgelere göre kızılötesi ışık kullanarak kan şekeri seviyelerini tespit eden bir teknoloji üzerinde çalışan İngiliz şirketi Rockley Photonics ve Apple arasında bir alışveriş bulunuyor. Apple’ın sağlık alanındaki tutkuları elbette bir sır değil ancak bu belki de böyle bir teknolojiyi kullanmaya hazırlandığının ilk somut kanıtı olabilir.

Ortaya çıkan belgeler, iki şirketin bir tedarik ve geliştirme anlaşması olduğunu ortaya koyuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.