Ceviz Kalbimizi Koruyor

0 24

İspanya’daki Barcelona Klinik Hastanesi’nde yapılan araştırmalar, hergün yarım bardak ceviz tüketmenin insan hayatına faydalarını ortaya koydu.

Barcelona’daki Klinik Hastanesi’nde yapılan yeni bir araştırma, hergün yarım bardak ceviz tüketmenin kalp hastalıklarına yakalanma riskini azalttığını ortaya çıkarırken, kolestrol seviyesini de yüzde 8,5 oranında düşürdüğünü ortaya koydu.

İspanya’nın köklü hastanelerinden Hospital Clínic de Barcelona’da yetişkin bireyler üstünde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre; hergün yarım bardaki ceviz tüketen kişilerin ‘kötü kolesterol’ olarak isimlendirilen LDL seviyelerinde yüzde 8,5 oranında düşüş gözlendiği.

Uzmanlar, yüksek LDL düzeylerinin kalp hastalığı ve felç riskini tetiklediğini bildirdi.

Araştırma sonuçları, düzenli ceviz tüketiminin kalp hastalıklarına yakalanma riskini düşürdüğünü ortaya çıkardı.

ANTİOKSİDAN BAKIMINDAN ZENGİN

Amerikan Kalp Derneği’ne göre ceviz, bünyesinde, yağlı balıklarda bulunan kalp sağlığına iyi gelen yağ olan omega 3 yağ asitleri barındırıyor.

Bugüne kadar yapılan araştırmalar, düzenli ceviz tüketildiğinde, bağışıklık sisteminin güçlendiğini ortaya çıkarırken, uyku düzeni için de önemini ortaya çıkarmıştı. Aynı zamanda, ceviz, antioksidan bakımından zengin yapısı ile da biliniyor.

KAYNAK:sozcu.com.tr

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.