Dünyayı kurtaracak milyonluk proje detaylandırılıyor!

0 82

Bilim insanları yıllardır gezegenin sorunlarını çözmek adına çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar ışığında geliştirilen pek çok proje bulunuyor. Teknolojiye başvuran yeni projenin adı Earth 300 ve hedefi 2025 yılı.

Salas Jefferson’ın şirketi Iddes Yachts tarafından geliştirilen Earth 300 yatı, 2025 yılında demir atacak ve çevre sorunlarına yönelik çalışmalara yardım edecek. 3 milyon dolarlık bütçesiyle dikkat çeken yat yüzde 100 karbonsuz olma iddiasına sahip.

Çevre dostu bir proje kapsamında geliştirilen ve oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olan yat için yeni fotoğraflar da yayımlandı.

Teknolojik bir yat olan bu araç, yaklaşık 300 metre uzunluğunda ve 60 metre yüksekliğe sahip. Gemi kullanıma açıldığında ise 425 kişiye ev sahipliği yapması planlanıyor.

Salas Jefferson gemi hakkında, billim ve keşfi birleştirecek olan araç dünyanın en büyük sorunlarıyla yüzleşecek diyor. Gemi devasa gövdesinde 22 laboratuvar ve arka güvertesinde bir bilim küresiyle donatılmış durumda.

Bu özelliğinin yanı sıra bir de bilim insanları ve öğrencileri için çevreci keşifler amacıyla ücretsiz hizmet sunması da hedefleniyor. Bunun da ötesinde kar amacı da güden gemide lüks kamaralar da bulunuyor. Bu kamaralarda kalmak isteyenler ise 10 günlük seyahat için 3 milyon dolar ödemesi lazım.

Kayıtlara ‘Neslimizin Eyfel Kulesi’ ve ‘Nuh’un Yeni Gemisi’ olarak geçiriyor ve en önemli iddiası da yüzde 100 karbonsuz bir yat olması oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.