Far Cry 7 için birinci ayrıntılar geldi! Çok oyunculu da olacak

0 136

Ubisoft’un Assasin’s Creed’den sonra en büyük serisi Far Cry, uzun vakittir sessiz durumda. Geçmişe bakıldığında her sene yahut iki senede bir yenisi gelen imalden, 2021 Ekim’de çıkış yapan Far Cry 6’dan beri yeni haber gelmedi. Artık ise birkaç kaynağa nazaran Ubisoft, Far Cry 7 için çalışmalar yapıyor. İşte detaylar…

İddiaya nazaran Far Cry 7 2025 yılında gelecek!

Geçmişte birçok sefer Far Cry üretimlerinin geliştirilme etabında bulunmuş bir çalışana nazaran Ubisoft, Far Cry 7 ve çok oyunculu bir Far Cry oyunu için çalışıyor. Argümana nazaran hem Project Blackbird kod isimli Far Cry 7 hem de Project Maverick kod isimli bir Far Cry çok oyunculu projesi Ubisoft Toronto’da geliştiriliyor. Yıllardır Far Cry oyunu geliştiren Dan Hay, bu iki projeyi aslında bütün olarak başlattı ama sonrasında Hay ayrılıp Blizzard’a geçince proje ikiye bölündü.

Söylentilere nazaran, Far Cry çok oyunculu projesi Tarkov sistemini kullanacak. Sırt çantası sistemi, kalıcı mevt üzere özellikler barındıracak imal, Far Cry 7 ile eş vakitli geliştiriliyor. Ubisoft Montreal stüdyosu da bu oyunlarda büyük rol oynuyor. Ayrıyeten bu üretimin Alaska’nın yırtıcı tabiatında geçeceği de söylentiler ortasında.

Son vakitlerde Tom Clancy’s Rainbow Six Siege dışında uzun vadeli oyunları rayına oturtamayan Ubisoft, bu oyunla birlikte emeline ulaşmaya çalışacak. Bununla birlikte Ubisoft, iki Far Cry 7 projesinde de mevcut Dumia motorundan, yaklaşan açık dünya Star Wars oyunu için kullanılan motor Snowdrop’a geçecek. Son olarak ise iki oyunun da 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ubisoft son günlerde problemli vakitler yaşıyor. Son olarak Ubisoft Paris stüdyosunun greviyle uğraşan şirket, pek çok oyunun beklenen satışlara ulaşmaması nedeniyle ekonomik olarak düşüşte. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, bu sorunu çözebilmek için çalışanlarına daha özverili çalışmaları gerektiğini söyledi. Bunun akabinde hiddetlenen tartışmanın sonu grevle bitti.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Far Cry projeleri başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.