Göğüs Büyütme Tedavisi – Dr. Ozan Balık

0 20

Göğüs Büyütme Tedavisi – Dr. Ozan Balık

Göğüs büyütme tedavisi olacak kişiler genellikle meme yapısında bir sorun bulunan kimselerdir. Belirli nedenlerden dolayı sarkan veya olması gerekenden küçük olan meme yapısı kişinin psikolojisini son derece olumsuz etkiler. Bununla birlikte estetik görüntü vermeyen bu problem zaman içinde kişinin sosyal hayatına da müdahale eder. Giydiğini kendine yakıştırmayan küçük veya sarkık memeye sahip olanlar göğüs büyütme tedavisi ile istenilen meme durumuna kavuşabilir.

Göğüs Büyütme Estetiği

Estetik ameliyat olan göğüs büyütme işlemi ile kişiler kendini olumsuz etkileyen bu meme durumundan kurtulabilirler. Kişide hamilelik fazla kilo verimi gibi nedenlerden dolayı sarkma meydana gelebilir. Bununla birlikte olduğundan küçük olması ve estetik görünüm için kişiler bu tedaviye ihtiyaç duyabilirler.

Göğüs Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Kişinin meme yapısı olduğundan küçük veya isteğe bağlı olarak daha büyük bir görünüm elde etmek için bu işleme başvurulur. Bununla birlikte kişide sarkma meydana gelmesi veya memenin toparlanmaya ihtiyaç duyduğu zamanlarda göğüs büyütme işleminden faydalanılır.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs büyütme yöntemlerinden biri olan yağ alma işlemi ile kişinin beliri bölgelerinde fazla bulunan yağı memeye transfer ederek meme büyütülebilir. Bununla birlikte silikonda oldukça tercih edilenler arasındadır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Uygulanan Meme küçültme öncesi kişiler mutlaka sigara kullanımını en az seviyeye indirmeli veya bırakmalıdır. Bunun nedeni ise sigaranın vücutta bulunan oksijen miktarını en az seviyeye indirmesidir.

Meme Küçültme Ameliyat Teknikleri

İhtiyaç duyulan meme küçültme işleminde kişinin fazla olan yağ dokuları kişiden alınırken aynı zamanda fazla olan derilerde bu işlem ile alınabilir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilir?

Meme küçültme işlemi sonrası kişiler ağır iş ve egzersizlerden uzak durmalıdır. Bununla birlikte meme küçültme işlemi sonrası o bölgeye darbe almamaya dikkat etmelidir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında iki saat veya dört saat arasında Farklı gösteren bir işlemdir. Meme dikleştirme ameliyatında kişinin sarkıklık problemi az ise silikon protez uygulaması yapılabilir.  Bununla birlikte bu tedavide kişide meydana gelen sarkıkların toplaması da yapılabilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı

Uygulanan meme dikleştirme ameliyatını meme yapısı sarkık olan kişiler tercih etmelidir. Hamilelik doğum kilo verimi gibi etkenlerin neden olduğu sarkmalar bu işlem sonrası tedavi edilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Meme dikleştirme ameliyatı on sekiz yaşını geçmiş kişilere uygulanan bir işlemdir. Meme dikleştirme tedavisinde kişiye belirli kesiler açılabilir ve bu kesilerin izinin kalması son derece mümkündür.

Meme Dikleştirme ve Meme Büyütme Birlikte Yapılabilir mi?

Meme dikleştirme ve meme büyütme işlemi tek bir anestezi altında birlikte yapılabilen bir tedavi işlemidir. Meme küçültme ve meme büyütme tedavileri bir arada yapılabilip son derece etkili sonuçlar almak mümkün olur.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sütyen Kullanımı

Kişiler tedavi sonrası daha tez iyileşebilmek adına ve ödemi atmak için ameliyat sonrası üç hafta süreli ile korse kullanımıma son derece dikkat etmelidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK karşılar mı?

Kişilere uygulanan meme dikleştirme işlemi estetik amaç için uygulanan bir işlem olduğu için herhangi bir SGK kurumu veya özel sigorta karşılamaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir miyim?

Meme dikleştirme ameliyat sonrası kişinin süt bezi ve süt kanalları herhangi bir darbeye mağruz kalmadığı için emzirme konusunda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz. Bu nedenden dolayı anne adayları meme dikleştirme sonrası gönül rahatlığı ile emzirebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.