Google Drive, Docs, Sheets ve Slides’ın tasarımı değişti!

0 10

Google, 2021 yılının sonuna yanlışsız gerçekleşen Pixel etkinliğinde Android 12’yi de tanıttı. Burada Taşınabilir Workspace uygulamalarının Material Design 3 dizaynını benimseyeceği söylendi. Daha sonra Gmail’de bunun gerçekleştiğini gördük. Bu değişimin öbür platformlara ulaşması uzun sürdü. Lakin bugün itibariyle Material You dizaynı Google Drive, Docs, Sheets ve Slides’ın da dizaynını değiştiriyor.

Material You dizaynı Drive, Docs, Sheets ve Slides’a geldi!

Google Drive:

Material You ile yine tasarlanan Google Drive, web üzerindeki Gmail’e epeyce benziyor. Bilhassa evrakların liste ve ızgara dizaynı ile yuvarlatılmış köşelere sahip yeni dizaynını görünce artık alıştığımız için yabancılık çekmiyoruz.

Drive’ım ve öteki misal sayfa başlıklarının daha büyük yazıldığını görüyoruz. Ayrıyeten satırlar ortalarına gelen ayraçlar da kaldırılmış durumda. Çabucak altında ise evrakları sıralamak için belge çeşitleri, son değiştirilme ve şahıslar formunda filtreleme seçenekleri bulunuyor. Buna ek olarak üstte ve aşağıdaki görsellerde görebileceğiniz üzere birçok tasarım ve fonksiyonellik alanında değişim mevcut.

Google Docs, Sheets ve Slides:

Google Docs (Dokümanlar), Sheets (E-Tablolar) ve Slides (Slaytlar) uygulamalarındaki göze çarpan birinci değişiklik hap biçimindeki açık mavi renkli araç çubuğu oluyor. Sağ alt tarafta bulunan teklifler butonu da köşeleri yumuşatılmış bir kare içerisinde yer alıyor. Bu değişikliklerin bir kısmını aşağıdaki görsellerde bulabilirsiniz.

Google tarafından yapılan açıklamada Google Drive, Docs, Sheets ve Slides’a gelen bu yeni dizaynın önümüzdeki ay tüm kullanıcılarla paylaşılacağı söylendi. Alışılmış beta kullanıcıları bu süreçte de faydalanmaya devam edecek.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.