Gövde Destekli Kalkan Taşıma Sistemi Jandarmaya teslim edildi

0 114

SSB’den yapılan açıklamaya göre, projeyle, jandarma envanterindeki mini balistik kalkanını personele ergonomik olarak taşıtabilecek özgün iç mekanizmaya sahip biyomekanik bir sistem geliştirildi.

14 KG AĞIRLIĞINDA

Adger Mühendislik firması tarafından geliştirilen sistem, 14 kilogram ağırlığındaki balistik kalkanı dengeli ve ergonomik şekilde taşıyor.

Baş seviyesinde koruma sağlıyor. Personelin daha uzun süre kalkan taşımasını sağlayan sistem, hafif tasarımıyla 24 santimetre hareket kabiliyeti sağlıyor.

Sistem ayrıca atış isabetini ve dayanıklılığı artırıyor. Bu sayede çok yönlü bir koruma da sağlamış oluyor.

İLK PROTOTİP TESLİMATLARI JANDARMAYA YAPILDI

Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) personeli katkılarıyla Hacettepe Üniversitesinde yapılan biyomekanik testlerin başarıyla tamamlanması akabinde, ilk prototiplerin teslimatları Jandarma Genel Komutanlığına yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, bu sistemin geliştirilmesinde emeğe olanları kutladı.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE SAHADA HIZLI KOLAY KULLANIM

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “Güvenlik güçlerimize sahada hızlı ve kolay kullanım sağlayan sistemler geliştirmeye devam ediyoruz.”

”Biyomekanik sistemle balistik kalkanı daha ergonomik ve etkili hale getiren BALA KTS-14 sisteminin geliştirmesinde emeği olanları kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.