Her Evde Mutlaka Olması Gereken Dekorasyon Unsurları

0 81

Dışarıdan nasıl gözükürse gözüksün, konutunuz kendi zevkinizi, kişiliğinizi yansıtır. Bu yüzdendir ki meskeninize girdiğiniz an daha rahat ve huzurlu hissedersiniz. Konut dekorasyonu da bu hissiyat için hayli değerlidir.

O meskeni sıradanlıktan kurtaran ve size özel yapan şey dekorasyondur.Peki siz konutunuzun dekorasyonunun sizin için kâfi olup olmadığını düşündünüz mü? Yoksa hâlâ yapmanız gereken birtakım şeyler olduğuna inanıp nereden başlamanız gerektiğine mi karar veremediniz?

Şayet mesken dekorasyonu konusunda yapmanız gereken şeyler olduğuna inanıyorsanız ama neyi nasıl yapacağınız konusunda soru işaretlerine sahipseniz, derlediğimiz bu yazı tam da size nazaran;

İdeal ev dekorasyonu için renk seçimi

Konut dekorasyonu kelam konusu olduğunda bir çok kişi renk seçiminden muzdarip. Boş ve sade duvarlar baktığınız vakit içinizi sıkabilir. Şayet duvarlarınıza bir hareket katmak istiyorsanız küçük bir duvar kağıdı, boya yahut biraz renk çok işinize yarayabilir.

Renk seçimi konusunda ise küçük ve ışık almayan odalara koyu renkler seçmemeniz tavsiye edilir. Farklı renkleri bir ortada kullanmaktan korkmayın; emin olun o renkler bir ortaya geldiğinde ortaya çıkan imajdan pişman olmayacaksınız.

En ideal aydınlatma

Konut dekorasyonu dendiği vakit aydınlatıcılar da bu modülden büyük bir hisse almış durumda. Lakin sırf ortamla uyumlu olması artık kâfi bir özellik değil. Aydınlatıcılar içinden de kendinize uygun trend modülleri seçmeniz gerekmekte. Aydınlatıcıyı seçerken en büyük önceliğiniz alanın genişliği ve yaydığı ışık ölçüsü olmalıdır.

Aydınlatmalar genel konseptin yansımasını hissetmenizi sağlayan, alanın içinde varolan eşyaları görmenize yardımcı olan ve rahat hareket etmenizi sağlayan tamamlayıcı kesimlerdir.

Dekorasyonda aksesuarın önemi

Nasıl ki giydiğiniz kıyafetleri aksesuarlar ile tamamlayıp güzelleştirebiliyorsanız birebir formda konut dekorasyonu konusunda da aksesuarları kullanarak mükemmeller yaratmanız mümkün. Ama alışverişe çıkıldığında göze hoş gelen ne varsa alıp meskenin bir yerlerine koymaya çalışmak üzere bir sorun mevcut.

Gözünüze hoş gelen her şeyi almak yerine konutunuzdaki eşyaları düşünerek neye gereksiniminiz olduğunu bilerek aksesuar alışverişi yapmanız daha hoş sonuçlar doğuracaktır.Evinizde kullanabileceğiniz aksesuarların kimilerini biraz daha yakından inceleyelim;

Tablo ve Resimler

Odanızın duvarlarını hatıralarınız ile süsleyebilir veya tarzınıza ve mobilyalarınıza uygun renkte tablolar ile süsleyebilirsiniz.

Aynalar

Odalarınızda kullanacağınız aynalar doğru şekilde kullanıldığı zaman odanıza genişlik ve aydınlık katabilmektedir.

Biblo ve Objeler

Odanızdaki raflara ve sehpalara koyacağınız küçük ve dekorasyonunuzu tamamlayacak biblolar odanıza sıcak bir hava katıp odanızı renklendirmenize yardımcı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.