Hızlıca Unuttuğumuz 10 Telefon Oyunu

0 131

1- Flappy Bird

Bu türlü bir devir herkese hudut krizi geçirtmişti. Aslında çok kolay lakin bir o kadar da hassas bir oyundu. Çıktığı devirde Twitter’da trend olmuştu. Unutulması da bir o kadar süratli oldu.

2- Angry Bird

Kuşları mancınıkla fırlattığımız bir oyundu. Angry Bird’in o periyotta oyunla kalmayan bir popülaritesi vardı. O da her tanınan şey üzere unutuldu gitti.

3- Temple Run

Gerideki yaratığa yakalanmamak için paso koştuğumuz bir oyundu. Çıktığı periyot için grafikleri çok hoştu. Hatta çok tuttuğundan Temple Run 2 de çıkmıştı.

4- Subway Surfers

Mantığı tıpkı Temple Run üzereydi. Bu sefer arttan bekçi koşuyor siz de trenlerin üstünden atlıyordunuz. Temple Run’dan daha renkli bir grafiği vardı. O kadar tanınan oldu ki üzerine öyküler bile yazıldı. Bu oyunda da unutuldu gitti.

5- Candy Crush

Şeker patlamaca oyunu. Bilhassa Facebook’ta herkes manyak üzere level atlamaya çalışıyordu. Uzun bir müddet oynandı. Hatta müptelalarından kimileri hâlâ oynamaya devam ediyor. Örneğin babaannem hatta babaannelerimiz… Sadece babannelerimiz değil bedelli Molatik editörümüz Selçuk Bulut da oynuyormuş. (Önemli bilgilerde bugün)

6- Fruit Ninja

Bağımlılık yapan oyunların başında gelebilir. Samuray edasıyla meczup üzere ortadan ikiye meyve zerzevat yardığımız bir oyundu. Keyifliydi. O da unutuldu gitti.

7- Clash of Clans

Hâlâ oynayanlar var lakin eskisi üzere çok oynayanı yok. Her an köyünüze savaş açılabilen heyecanlı bir oyundu.

8- Jetpack Joyrid

Ani yükselen oyunlardan biriydi. Öteki oyunlar üzere çok ses getiremese de bayağı tanınan olmuştu

9- Pokemonu GO

Herkesin telefonla sokaklarda fellik fellik Pokemon aradığı oyundu. CIA, FBI girdi işin içine bir sürü komplo teorileri üretilmişti bu oyunla alakalı. TV haberlerine çıktığını bile görmüştük fakat bu oyun da unutuldu gitti.

10- Among us

2020’nin en çok oynanan oyunu olmuş olabilir. 2020 yılında herkes oynuyordu. Hâlâ oynayanı var ancak eskisi kadar sık oynanmıyor. Herkesin telefonunda yada bilgisayarında yüklüdür tahminen lakin açıp yüzüne bakan yoktur.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.