Instagram, fiyatlı mavi tik hizmeti getiriyor!

0 18

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra Twitter’da doğrulanmış hesaplar yani mavi tik hizmeti ücretli hale geldi. Artık ise tanınan toplumsal medya platformu Instagram’ın da benzeri bir hizmet üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bilgilere nazaran Instagram, doğrulama rozetlerinin yer aldığı bir ücretli abonelik planı üzerinde çalışıyor.

Instagram, doğrulanmış hesaplar için ödeme alacak

Alessandro Paluzzi, toplumsal medya platformlarına gelecek olan özellikleri ortaya çıkarmasıyla biliniyor. Ünlü isim bu kere Instagram’la ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Bu paylaşıma nazaran platform, Twitter’da olduğu üzere fiyatlı bir abonelik planı üzerinde çalışıyor.

Paluzzi’nin yaptığı paylaşıma nazaran Instagram uygulamasının kodlarında ortaya çıkan referans satırları, abonelik hizmeti olacağını gösteriyor. Teze nazaran şirket şimdilik bu aboneliği hesap doğrulama süreci için kullanacak. Fakat ilerleyen vakitlerde ne olacağıyla ilgili rastgele bir bilgi yer almıyor.

Söz konusu mevzuyla ilgili şunu hatırlatmak gerekiyor. Instagram, yıllardır doğrulanmış hesap rozetini kullanıyor. Fakat kullanıcılar, muhakkak kaideleri yerine getirdikten sonra rastgele bir ödeme yapmadan bu rozetin sahibi oluyor. Bununla birlikte bugün çıkan haberlere nazaran işler değişecek üzere duruyor. Ayrıyeten bunun şimdi bir tez olduğunu da belirtmek gerek.

Kaynak: Shiftdelete
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.