iPhone’dan Android’e Fotoğraf Aktarma

0 83

Bir iPhone kullanıcısıysanız Apple’ın iCloud’u harika bir hizmettir, ancak ya Android’e geçiş yapmak isterseniz? Görüntülerinizi ve fotoğraflarınızı bir telefondan diğerine manuel olarak aktarmanın bir yolu olsa da, daha büyük iCloud kitaplıklarını göz önünde bulundurduğunuzda bu hızla bir sorun haline gelir; bunlardan bazıları, kaç fotoğraf ve video kaydedildiğine bağlı olarak 100 GB’ın üzerinde olabilir .

İyi haber şu ki, iCloud’dan başka bir hizmete içerik aktarmak için Apple’ın yeni Veri ve Gizlilik araçlarını kullanmak da dahil olmak üzere fotoğrafları ve videoları iCloud’dan Google Fotoğraflar’a aktarmanın birkaç yolu var. Bilmeniz gereken her şeyi burada açıklıyoruz.  

İCloud fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflar’a nasıl aktarılır

İCloud kitaplığınızı Google Fotoğraflar’a aktarmaya gelince, bunu yapmanın iki yolu vardır: Google Fotoğraflar uygulamasını kullanmak ve Apple’ın Veri ve Gizlilik araçlarını kullanmak.

Google Fotoğraflar uygulamasını kullanarak

İPhone’unuzda iCloud ile senkronize edilmiş nispeten küçük bir fotoğraf ve video kitaplığınız varsa, içeriğinizi Google Fotoğraflar’a aktarmanın en hızlı ve kolay yolu, iOS için Google Fotoğraflar uygulamasını indirmektir.

İndirdikten sonra, Google hesabınızla oturum açarsınız ve senkronizasyon işlemine başlarsınız; uygulama, telefonunuzda depolanan fotoğrafların ve videoların tümü olmasa bile çoğunun bir kopyasını oluşturacaktır.

Bu süre, yüklenecek içeriğin miktarına ve internet bağlantınızın hızına bağlı olarak değişecektir, ancak arka planda otomatik olarak gerçekleşeceği için uygulamayı her zaman ekranda tutmanıza gerek yoktur. Aktarıldıktan sonra, bir miktar yer açmak için yedeklenen tüm içeriği telefonunuzdan silme seçeneğine bile sahipsiniz – ancak bu zorunlu bir adım değildir.

Elbette, yüklenecek tam anlamıyla binlerce fotoğrafınız ve videonuz varsa ve nispeten yavaş bir internet bağlantınız varsa, bu süreç ideal olmaktan çok uzaktır – bu durumda olanlar bunun yerine Apple’ın yeni Veri ve Gizlilik araçlarını kullanmalıdır.

Apple’ın Veri ve Gizlilik araçlarını kullanma

Apple, Veri ve Gizlilik araçlarının 2020’nin başlarında yaptığı bir güncellemede, iCloud’da depolanan fotoğrafları ve videoları bir uygulamayı indirmeye gerek kalmadan başka bir bulut servis sağlayıcısına aktarma özelliğini sundu – bunların tümü doğrudan iCloud ve üçüncü taraf bulut sağlayıcıları aracılığıyla yapılır. Doğrudan aktarım hizmeti şimdilik Google Foto ile sınırlı, ancak önümüzdeki aylarda diğer bulut sağlayıcılarıyla desteğin artması bekleniyor.

Bu yola girmeden önce, Apple tarafından listelenen birkaç gereksinim vardır, yani içeriğinizi depolamak için iCloud’u kullanmanız, hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmeniz, içeriği aktarmanız için bir Google hesabınız olması ve çoğu daha önemlisi, Google hesabınızda aktarımı tamamlamak için yeterli depolama alanı var.

Bu şimdiye kadar bir endişe kaynağı olmayabilirdi, ancak Google, Google Fotoğraflar’daki ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama alanının Haziran 2021’de sona ereceğini doğruladı, yani iCloud’da olduğu gibi, muhtemelen aylık olarak ödeme yapmanız gerekecek kitaplığınızı saklama ücreti.

İCloud’dan Google Fotoğraflar’a içerik aktarmak üzere Apple’ın araçlarını kullanmak için:

  1. Giriş yapın Apple’ın Veri ve Gizlilik araçları Apple kimliğini kullanarak iCloud kütüphanelerine bağlı.
  2. Verilerinizin bir kopyasını aktarın bölümünü bulun ve verilerinizin bir kopyasını aktarmak için İste’yi tıklayın.
  3. Açılır menüde hedef olarak Google Fotoğraflar’ı seçin, fotoğrafları veya videoları (veya her ikisini) aktarmak isteyip istemediğinizi kontrol edin ve Devam’ı tıklayın.
  4. Google hesabınızda aktarım için yeterli alanınız olduğunu onaylayın.
  5. İCloud kitaplığınızı aktarmak istediğiniz Google hesabında oturum açın.
  6. Apple’a fotoğraflarınızı ve videolarınızı Google Fotoğraflar hesabınıza ekleme izni verin.
  7. Ayrıntılarınızı doğrulayın ve işlemi başlatmak için Transferi Onayla düğmesine basın.

Aktarım, Apple’a göre 3 ila 7 gün sürecek bir süreçle başlayacak, ancak bu muhtemelen iCloud kitaplığınızın boyutuna bağlı olacaktır. Aktarım tamamlandığında, bir onay e-postası alacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.