Ölüdeniz ‘i Tanıyalım

0 26

Ölüdeniz‘de gezilecek yerler tatil yapmaya gelen herkese geniş seçenek yelpazesi sunuyor. Plajlar ve keyifli aktiveteler barındıran bölgede tatil günleri boş geçmiyor. Muazzam bir manzara sunan Ölüdeniz hemde tertemiz plajı ve deniziyle ziyaretçilerini ağırlıyor.

ÖLÜDENİZ GEZİ REHBERİ

Türkiye’de gezilecek en güzel gezi adreslerinden biri Ölüdeniz. Muhteşem manzaraları ve masmavi uzayıp giden denizi yalnızca Türkiye’den değil dünyanın her yerinden insanları hayran bırakıyor. Gitmek, görmek isteyen herkezin ilgilendiği konu ise ‘Ölüdeniz Gezi Rehberi’ oluyor.

Fethiye’yi bütün dünya’ya tanıtan meşhur manzara Ölüdeniz‘e ait. İnce burnu olan plaj bembeyaz görünümü ile dikkat çekerken denizi ise masmavi görünümü ile uzayıp gidiyor. Babadağ’da yamaç paraşütü yapan turistlerin de manzarasını izlediği ve iniş yapmış olduğu yer burası. Her mevsim farklı bir güzellik sunuyor Ölüdeniz. Pırıl pırıl suyu göz kamaştırırken sıcacık kumları da dinlenmek için ideal görünüyor.

ÖLÜDENİZ PLAJI ÜCRETLİ Mİ?

Ölüdeniz Plajı’nın iki farklı bölümü bulunuyor. Ücretli olan kısım bulunduğu gibi ücretsiz herkezin girebildiği kısmı da mevcut. Ücretli olan kısma ‘Kumburnu Plajı’ denilmektedir. Burada plaj altın sarısı kumlara sahibi olduğu gibi denizi de bir hayli sığdır. Bu nedenle çocuklar ve yüzme bilmeyen kişiler için bir hayli ideal. Metrelerce yürümenize ve denizin ortasına kadar gitmenize rağmen su seviyesi yükselmiyor.

ÖLÜDENİZ’DE ÜCRETSİZ PLAJ

Bölgeye ilk girdiğinizde masmavi görünen harika deniz Ölüdeniz Plajı’nın ücretsiz kısmını oluşturuyor. Burada arzu ettiğiniz gibi denize girebilirsiniz. Eğer aracınızla bölgeye geldiyseniz şemsiyenizi ve kamp sandalyenizi de yanınıza aldıysanız hiç bir ücret ödemeden Ölüdeniz Plajı’nın ve Akdeniz suyunun keyfini çıkartabilirsiniz. Eğer yanınızda getirmediyseniz burda ücretli şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. ‘Kumburnu’na göre burda deniz daha çabuk derinleşiyor. Fakat kum aynı güzellikte yer almakta.

Ölüdeniz plajı, denizi ve kumuyla herkesi kendisine çeken, tatil günlerinde dolup taşan güzide bir gezi adresi. Öyle ki bayram tatillerinde uzayan araç konvoyları görebilir, şezlong ve şemsiye bulmakta zorlanabilirsiniz.

ÖLÜDENİZ PLAJI’NDA YAPILACAK AKTİVİTELER

Ölüdeniz‘de yamaç paraşütü tecrübeini önceden bahsetmiştik. Harika bir tecrübe olan yamaç paraşütü bölgede öncelikle yapılan aktivitelerden biri. Buraya geldiğinizde muhakkak bu tecrübeye ortak olmalısınız. Ölüdeniz‘e geldiğinizde katılmanız gerekli olan diğer bir önemli aktivite ise kesinlikle ‘tekne turu’ olacaktır. Fethiye’nin ve çevrenin gizli kalmış, hiç görmediğiniz muhteşem cennet koylarını bu şekilde gezebilirsiniz. Buralarda denize de girerek pırıl pırıl suların keyfini çıkartabilirsiniz. Sabah saatlerinde başlayan tekne turları akşama kadar devam etmektedir.

ÖLÜDENİZ PLAJI’NA NASIL GİDİLİR?

İlçe otogarına kadar geldiyseniz burdan 6-7 km sonra plaja ulaşabilirsiniz. Buradaki yolu takip etmeniz yeterli. Fakat aracınız yoksa otogardan hareket eden Ölüdeniz servislerine binerek ulaşım sağlamanız mümkündür. Sezon açıldığında her 5 dakikada bir servis hareket etmektedir.

kaynak:haber7.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.