Oyuncular İçin Netflix ‘den Müjde

0 27

Netflix, bir müddet önce duyurduğu video oyun özelliğini resmen test etmeye başladı. Polonya’daki Android kullanıcıları, gelen son güncelleme ile iki mobil oyunu Netflix uygulaması üstünden oynayabiliyorlar. Bu oyunlar; Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3 olarak isimlendiriliyor.

Dünyanın en bilinen çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, kısa bir müddet sonra oyun piyasasına giriş yapacağını açıklamıştı. Şirketin bir müddetdir bu oyunlar üstünde çalışmakta olduğu da zaten herkes tarafından biliniyordu. Şimdi konu hakkında yeni bir adım atan Netflix, Polonya’daki kullanıcılarca deneyimlenebilen bir test başlattı. Bu test, şirketin ilk mobil oyunlarını kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Netflix’in Polonya’da başlatmış olduğu test, sadece Android kullanıcıları için geçerli. Ayrıca şimdilik, sadece iki mobil oyun oynanabiliyor. Bu oyunlar Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3. Netflix tarafından yapılan açıklamalarda bunun uzun bir yolculuk olduğu, başlatılan testin sadece bu uzun yolculuğun ilk basamağı olduğu ifade ediliyor.

Netflix’teki oyunlar için ekstra ödeme yapılmayacak

Netflix, geride bıraktığımız aylarda yapmış olduğu bir açıklamada platformda sunulacak oyunlar için herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini ve bu oyunlarda reklamların olmayacağını açıklamıştı. Polonya’dan gelen haberler, test aşamasında olan mobil oyunların bu açıklamayı doğrular nitelikte olduğunu gözler önüne seriyor. Ayrıca, platformun test için kullanıcılara sunmuş olduğu oyunların akış olarak değil de indirilerek oynandığını da belirtelim.

Netflix, oyun testinin kapsamını genişletip genişletmeyeceğine dair herhangi bir açıklama yapmadı. Yani oyun sayısının yakın bir gelecekte artıp artmayacağı veya bu sürecin Polonya dışına çıkıp çıkmayacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat şirket, platformda çok fazla popüler olan içeriklerle ilgili oyunlar yapmaya devam ederse, bu nitelik muhakkak iş görecektir gibi duruyor.

kaynak:webtekno.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.