Samsung Galaxy S23 serisinin özel işlemcisi muhakkak oldu!

0 18

Teknoloji devi Samsung, 1 Şubat’ta gerçekleştireceği Unpacked aktifliği için hazırlık yapıyor. Aktiflik öncesinde ise şirketin tanıtacağı Galaxy S23 serisiyle ilgili sızıntılar ortaya çıkıyor. Sızan son görsel ise Galaxy S23 serisinde yer alacak işlemcinin gerçek markası belli oldu. İşte detaylar!

Galaxy S23, Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy işlemcisi ile geliyor

Samsung’un Unpacked etkinliğinde tanıtacağı Galaxys S23 serisiyle ilgili pek çok söylenti var. Bu söylentilerden biri de Samsung’un Galaxy S23 serisinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin sürat aşırtmalı bir sürümünü kullandığıydı. Ortaya çıkan bir görsel ise işlemcinin gerçek markasını önümüze serdi.

Yukarıda yer alan Galaxys S23’ün tanıtım görselinde Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy markası görücüye çıktı. Bir diğer görselde ise Galaxy S23 Ultra’nın oyun performansını tanıtımını görüyoruz. Bu görselde de tıpkı biçimde işlemcinin özel markası yer alıyor.

Bunun yanı sıra Galaxy S23’ün özel yonga seti için Android yarış oyunu Wreckfest için bir çeşit optimizasyon ortaya koyuyor. Daha evvelki sızıntılar, Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy işlemcisinin standart Snapdragon 8 Gen 2’nin sürat aşırtmalı bir versiyonu olduğunu argüman ediyordu. Bu da 3,2 GHz yerine 3,36 GHz’de çalışan birinci sınıf CPU çekirdeğine ve 680 MHz yerine 719 MHz’de çalışan Adreno 740 GPU‘ya geliyor.

Tüm bunlardan ötürü da yonga seti, Snapdragon 8 Gen 2’den biraz daha hızlı olacak. Ayrıyeten pek çok şey şirketin Galaxy S23 serisinde uyguladığı ısı dağıtma düzeneğine ve yazılım optimizasyonuna da bağlı. Özel Snapdragon 8 Gen 2 çipinin dikkat cazip fark yaratıp yaratmadığını ise tanıtımdan sonra anlamak mümkün.

Peki, siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.