Şehit Gaffar Okkan ile 5 silah arkadaşı anıldı

0 25

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde 24 Ocak 2001’de, makam aracıyla Emniyet Müdürlüğü’nden Valilik binasına giderken uğradıkları silahlı saldırıda şehit düşen dönemin Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ile koruma polisleri Atilla Durmuş, Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi ve Selahattin Baysoy için her yıl 24 Ocak’ta olduğu gibi dün de anma töreni düzenlendi.

‘O bir kahramandı’

İl Emniyet Müdürlüğü’nce, saldırının gerçekleştirildiği Sezai Karakoç Bulvarı’nda düzenlenen törene İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, şube müdürleri ve Diyarbakır ile Sakarya’daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı. Programda dualar okunurken, vuruldukları yerde yapılan anıta karanfiller bırakıldı. Töreni evlerinden takip eden vatandaşların pencere ve balkonlarına Gaffar Okkan’ın fotoğraflarını astığı görüldü.

Şehit Ali Gaffar Okkan Sakarya’daki mezarı başında da anıldı. Hendek aile kabristanında düzenlenen programa Okkan’ın ailesi, yakınları, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, büyükşehir belediye başkanı, emniyet müdürü, il ve ilçe protokolü katıldı.

Vali Kaldırım yaptığı konuşmada, “Görev yaptığı vatanın her köşesinde, her toprağında, her karesinde gerçekten asil milleti, vatanı ve bayrağı için son derece fedakarca çalışmış, görevini layıkıyla yerine getirmiş çok değerli bir kahramanımızdır” diye konuştu.

Düzenlenen anma programında, Sakarya Arama Kurtarma Ekibinde görevli bir paramotor pilotu, üzerinde Okkan’ın resmi bulunan pankartla uçuş gerçekleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.