Sıfır şeker: Coca-Cola telefon hangi ülkelerde satılacak?

0 27

Akıllı telefon bölümünde vakit zaman beklenmedik firmalar giriş yapabiliyor. ABD’li içecek markası Coca-Cola da bunlardan biri. Natürel bu durum firmanın kendi akıllı telefonunu üretmeye başlayacağı ve Apple, Samsung ve Xiaomi üzere devlere rakip olacağı halinde yorumlanmamalı. Çünkü bu, akıllı telefon üretmekten çok bir iş birliği olarak lanse ediliyor. Geçtiğimiz günlerde render görselleri ortaya çıkan Coca-Cola imzalı akıllı telefonla ilgili yeni ayrıntılar geldi. Pekala ünlü içecek firması hangi üreticiyle paydaşlık gerçekleştirdi ve bu aygıt hangi ülkelerde satışa çıkacak?

Coca-Cola telefon hangi ülkelerde satılacak?

Coca-Cola’nın yaklaşan akıllı telefon için hangi üreticiyle iştirak gerçekleştirdiği şimdi açıklanmadı, fakat sızdırılan render görsellerine baktığımızda cihazın Realme 10 modeline benzerlik gösterdiğini söylemek mümkün. Durum bu türlü olunca Coca-Cola – Realme iş birliği yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Model, Coca-Cola temasını yansıtacak. Yani dizaynıyla ve sistem arayüzüyle Coca-Cola kırmızısına işaret edecek. Akıllı telefonun ne vakit tanıtılacağı şimdilik bilinmiyor. Lakin paydaşlık onayının ve tanıtımın bu çeyrekte yapılması bekleniyor. Son olarak Hindistan pazarına özel olacağını belirtelim.

Realme 10 4G özellikleri

Realme 10 4G, gücünü MediaTek tarafından üretilen Helio G99 işlemciden alıyor. 6nm teknolojisiyle üretilen işlemcide 2 adet 2.2 GHz ARM Cortex-A76 ve 6 adet 2.0 GHz ARM Cortex-A55 çekirdek bulunuyor. Grafik arabirimi tarafında ise Valhall mimarisinin kullanıldığı Mali-G57 MC2 mevcut.

6.4 inç ekran ile karşımıza çıkan aygıt, uygun fiyatlı olmasına karşın 90 Hz tazeleme suratı sunuyor. Ekran panelinin AMOLED olduğunu belirtmekte yarar var.

Realme 10 4G modelinde 8 GB dinamik RAM takviyesi sunacağını açıklandı. 4 GB, 6 GB ve 8 GB olmak üzere 3 farklı LPDDR4X RAM seçeneği bulunuyor. Bununla birlikte, depolama tarafında 64 GB, 128 GB ve 256 GB UFS 2.2 hafıza seçeneği mevcut.

Şirket, uygun fiyatlı olması nedeniyle aygıtta ikili kamera dizilimi tercih etmiş. 50 Megapiksel ana kameraya 2 Megapiksel makro lens eşlik ediyor. Ön tarafta ise 16 Megapiksel öz çekim kamerası kullanılmış.

Cihaz, kutudan Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 arayüzü ile çıkıyor. Aygıtta 33W süratli şarj teknolojisine sahip 5.000 mAh batarya olduğunu belirtmekte yarar var.

Peki sizler bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.