Tansiyon ölçen saat Huawei Watch D inceleme!

0 17

Son yıllarda büyük bir ivme ile büyüyen giyilebilir teknoloji pazarı, birçok üreticinin yatırımı ile epey kızışmış durumda. Samsung, Apple, Fitbit, Xiaomi ve öteki teknoloji üreticilerinin birçoğu tarafından daima yeni modellere husus olan pazar da Huawei’in de katkısı büyük. Çinli şirket telefon pazarında düşüşe geçmiş olsa da giyilebilir teknoloji pazarında gücünü müdafaayı başardı. Tansiyon ölçen saat Huawei Watch D inceleme sizlerle.

Tansiyon ölçen saat Huawei Watch D inceleme!

Huawei akıllı saatlerden satın almak için buraya tıklayın

Sporcuların gözdesi haline gelen akıllı saat ve bilekliklere bir yenisini daha ekleyen Huawei, Watch D modeliyle pazardaki elini daha da güçlendirmek istiyor. Yeni akıllı saatinde daha evvelki saatlerde yer almayan bir özelliği kullanıcılara sunan şirket, dayanıklılık sertifikalarıyla Watch D’nin sıkıntı şartlarda çalışabildiğine dikkat çekiyor.

Watch D modeli, 1.64 inç büyüklüğünde 456×280 piksel çözünürlükte 326ppi dikdörtgen bir ekrana sahip. Kadran tarafında “Sağlık” ve “Ana Sayfa” tuşlarının yer aldığı akıllı saatte 70’den fazla spor modu yer alıyor. Havacılık sınıfı aliminyum çerçevesi, IP68 sertifikası ile su ve toza karşı dirençli yapısı ve bugüne kadar ki akıllı saatlerde bulunmayan Kan Basıncı Ölçümü (tansiyon) sensörüyle tezli olan Watch D’nin kandaki oksijeni hesaplama üzere olağan özellikleri de bulunuyor.

Şirket, bu akıllı saatin tartısının kan basıncı ölçüm monitörlerinin altıda biri kadar olduğunu da lansmanda açıkladı. Ayrıyeten pil tarafında da başarılı gözüken Huawei Watch D, tam şarj ile günde 5 defa EKG (kalp atış hızı), 6 kere de BP (tansiyon) ölçümü yaptığı taktirde bir haftalık kullanım ömrü sunuyor.

Huawei Watch D teknik özellikleri

  • Ekran: 1.64 inç, AMOLED, 456×280 piksel, 326 ppi
  • 2.5D kavisli tasarım
  • Pil müddeti: Tipik kullanımda 7 gün
  • Suya dayanıklılık: IP68 Sertifikalı
  • Diğer: 70’den fazla idman modu, Kalp atış suratı, Uyku takibi, Koşu modları, Tansiyon ölçüm sensörü
  • Fiyat: 8.999 TL
Kaynak: Shiftdelete
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.