WhatsApp’tan mesajlaşmayı ikinci plana atacak yeni özellik

0 18

WhatsApp, birinci olarak anlık iletileşme uygulaması olarak ortaya çıktı. Platform, bir müddet sonra gelişti arama, manzaralı konuşma üzere işlevler da eklendi. Anlık haberleşme uygulaması şu anda da en çok iletileşmek için kullanılıyor. Ama WABetaInfo’nun bugun paylaştığı blog yazısında WhatsApp bir arama kısayolu üzerinde çalışıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, mesajlaşmayı ikinci plana atabilir.

WhatsApp için arama kısayolu, telefonun ana ekranına eklenebilecek

WABetaInfo’nun 2 Şubat tarihli paylaştığı blog yazısına nazaran Android 2.23.2.15 Beta sürümünde yeni bir özellik göründü. Yeni özelliğe nazaran rehberde yer alan bir WhatsApp kullanıcısına yalnızca dokunarak arama kısayolu oluşturmak mümkün olacak.

WhatsApp kullanıcıları, arama kısayolu oluşturduktan sonra otomatik olarak uygulama tarafından aygıtın ana ekranına eklenecek. WABetaInfo, bu özelliğin kullanıcıların vakit kazanmasına ve daha pratik olması için geliştirildiğini açıklıyor. Bu özelliğin gibisi, akıllı telefonların tamamında Favoriler ya da Süratli Arama üzere başlıklar altında yer alıyor.

Fakat WhatsApp üzerinden yapılan bir arama için bu şekilde bir işlev bulunmuyordu. Lakin beşerler artık internetin olduğu her alanda bilhassa de manzaralı konuşmak için büyük oranda bu uygulamayı tercih ediyor. Yenilik, şu anda test basamağında, kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik muhakkak değil.

Anlık haberleşme platformu, ek olarak kümeler için de iki yeni özellik test ediyor. Bu özelliklere nazaran WhatsApp yöneticileri, küme açıklaması 512 karakterden 2048 karaktere kadar artarken küme konusu ise 25 karakterden 100 karaktere artıyor. Bu sayede kullanıcılar, daha ayrıntılı ve özgür bir biçimde metin hazırlayabilecek.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp için arama kısayolu özelliğini nasıl buldunuz ve beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.