Apple karma gerçeklik başlığı için kabus sürüyor!

0 13

Teknoloji devi Apple, yarattığı teknoloji ekosistemi ile kullanıcılarının vazgeçilmezi halini alıyor. Ürettiği eserlerin en yeterlisi olması gayesiyle yola çıkan şirket AR/VR başlıklar konusunda da ince eleyip sık dokuyor. Başlığın piyasaya çıkış tarihi birçok ertelemeye maruz kalmıştı. Görünen o ki bu durum devam edecek.

Apple Reality Pro, yazılım sıkıntıları yaşıyor ve daha da gecikebilir

Apple karma gerçeklik başlığı, kıymetli kaynakların söz ettiğine nazaran Apple Reality Pro ismiyle sahne alacak. Pandemi, çip krizi ve sonrasındaki ekonomik belirsizlik ortamı başlığın birçok kere ertelenmesine yol açtı. Son periyotta ise yazılım sıkıntıları baş gösteriyor.

Önemli kaynaklar, geçtiğimiz aylarda başlığın Nisan ayında tanıtılacağını söylemişti. Lakin söylentilere nazaran ertelemeler silsilesi devam edecek. Apple haberlerinin değerli isimlerinden Ming-Chi Kuo, başlığın yazılım sıkıntılarıyla boğuştuğunu ve ertelenme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti. Kuo’ya nazaran bu yılın sonuna kadar 500 bin başlık anca üretilebilecek. Bu sayı, hedeflenenin çok gerisinde.

Daha evvel elde edilen bilgilere nazaran Apple başlığı, en az 2 bin dolar seviyelerinde olabilecek. Aygıt MacBook Pro’da kullanılan 96W adaptörden güç alacak. Aygıt, her biri TSMC tarafından üretilen biri 5nm, başkası 4nm olmak üzere iki farklı işlemciye sahip olacak.

Reality One yahut Reality Pro olarak isimlendirilmesi beklenen Apple karma gerçeklik başlığı, biri iOS (rOS) tabanlı başkası ise macOS (xrOS) tabanlı olmak üzere iki farklı platform ile piyasaya sürülecek. Öbür yandan Apple, başlığın kullanımı sırasında ses olayını Airpods ile çözmeyi hedefliyor.

Kaynak: Shiftdelete
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.