Instagram’da en çok takipçiye sahip bayan kullanıcı değişti: İşte o isim!

0 10

Sosyal medya devi Instagram, 2010 yılında resmi olarak yayınlandı. Platform, o vakitten beri her sene kullanıcı kazanarak dünya çapında ilgi gördü. Instagram’da genel kitle ve içerik üreticiler dışında ek olarak ünlüler de yer alıyor. Olağan ki bu üslup kullanıcılar, olağanın üzerinde yüksek takipçi sayılarına sahip. O denli ki dünden beri Instagram üzerinde en çok takipçili bayan kullanıcı değişti. Pekala, dorukta kim var?

Instagram üzerinde en çok takipçili bayan kullanıcı Selena Gomez oldu!

Instagram’da uzun müddettir en çok takipçiye sahip isim içerik üreticisi ve iş insanı Kylie Jenner’dı. Ama müzikçi, oyuncu ve iş insanı Selena Gomez; son günlerde yaptığı etkin paylaşımlar sayesinde Jenner’ı geçti. Böylelikle Instagram üzerinde en çok takipçili bayan kullanıcı, Selena Gomez oldu.

Öte yandan karşılaştırmak gerekirse Selena Gomez, evvelce de Instagram’da en çok takipçi sayısına sahip isimdi. Hatta geçmiş vakitte birçok defa kimi gönderileri platformda en çok beğeni alan fotoğraf oldu.

Fakat geçirdiği rahatsızlık nedeniyle etkin kullanamadı ve toplumsal medyadan nedeniyle geri planda kaldı. Öte yandan belirtmek gerekiyor ki Kylie Jenner’ın paylaştığı post sayısı, Selena Gomez’in paylaştığının üç katı kadar. Yani rakibine nazaran hala etkin kullanıyor sayılmaz.

İki yüksek profilli hesap ortasında ise iki milyon takipçi var. Selena Gomez, 382 milyon; Kylie Jenner ise 380 milyon takipçiye sahip. En çok takipçiye sahip kullanıcı unvanı çok da dikkat çekmese de iş birlikleri ve markalar tarafında epeyce kıymetli. Zira, yüksek profilli hesaplar, genel olarak etkileşim kurdukları kullanıcılara nazaran iş birliği fiyatı belirliyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.